Sepet

İADE KOŞULLARI

Kişiye özel üretilmiş veya sonradan kişiselleştirilmiş, üzerinde tadilat yapılmış, nakış yada baskı işlemi bulunan ürünlerin İADESİ YOKTUR. 

Bu tür ürünleri satın alan veya aldıkları ürün üzerinde satış öncesi veya satış sonrası tadilat yaptıran müşterilerimizin iade talepleri RED olunur.
Henüz kargoya teslim edilmemiş ürünler için, "Bize Ulaşın" sayfamızdaki iletişim kanallarımızdan talebinizi iletebilirsiniz.

Kargolu gönderiler için internet sitemiz veya mobil uygulamamız üzerinden iade kodu oluşturarak ürünü ücretsiz iade edebilirsiniz. Kargolu ürünlerde iade süreci başlatmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir: 

1- Ürününüzü teslim aldıktan sonraki 14 gün içinde web sitemizde ya da mobil uygulamamızda yer alan "Siparişlerim" bölümüne gidin.
2-  "Siparişlerim" sayfasından, iade etmek istediğiniz siparişin yanındaki "Ürünü İade Et" butonuna tıkladıktan sonra iade nedeninizi seçip talebinizi iletebilirsiniz.
3-  Ekranda gösterilen iade kodunu ve kargo firmasını not almalısınız. Oluşan iade kodu 7 gün geçerli olacaktır. 7 gün içinde iade kodunu kullanmamanız durumunda yeni kod yaratmanız gerekmektedir. 
4-  İlgili kargo firmasının size en yakın şubesine giderek iade etmek istediğiniz ürünü; tüm aksesuarları ve orijinal kutusu birlikte ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.
5-  İade süreciniz, ürün anlaşmalı satıcımıza ulaştıktan sonraki 2 iş günü içerisinde değerlendirilecek olup ücret iadesi, iadeniz onaylandıktan sonraki 1 - 10 iş günü içerisinde yapılacaktır. Ücret iadeniz gerçekleştirildiğinde sms ve e-posta aracılığıyla bilgilendirileceksiniz.

*İade kodu ile gönderilmeyen ürün iadelerinin kargo ücreti müşterilerimize aittir.
**Ürünü iade ettikten sonra sizden iade kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, iade kodunuzu lütfen saklayınız.
Satıcı tarafından hazırlanmaya başlamayan siparişlerinizi sitemizdeki Siparişlerim sayfasından iptal edebilirsiniz. 

Ürün kargoya verilmiş ise ürünü teslim almadan geri gönderebilirsiniz. Ürünün kargodan geri dönme süresi tahmini 1 - 3 iş günüdür. Ürün geri döndükten sonra kontrol edilerek ürün iadesi yapılır.
Kart ile verilen siparişlerde iade / iptal işleminizin onaylandığı gün bankanıza geri ödeme yapılır ve kartınıza yapılan iadenin dekontu mail yoluyla size iletilir. Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza uniformamarketi.com tarafından kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir. İade edilen ücret, bankanıza bağlı olarak 1 - 10 iş günü içerisinde kartınıza yansımaktadır.

Siparişinizi verdiğiniz gün iptal etmeniz durumunda bankanız ödeme işleminizi iptal edebilir. Bu durumda kart hareketlerinizde iade edilen tutarın gözükmemesi normaldir. Kart bakiyenizi kontrol ederek iade tutarınızın takibini yapabilirsiniz.

Havale-EFT ile verilen siparişlerde iade / iptal işleminizin onaylandığı günden sonra 1-10 iş günü içerisinde hesabınıza havale-EFT ile ödeme yapılacaktır. Bu işlemin gerçekleşmesi için geri ödemenin yapılmasını istediğiniz hesap numaranızı aktarmanız gerekmektedir.

Ürünü kapıda iade etmeniz durumunda ürün satıcısına geri döndükten sonra siparişinizin iadesi yapılır. Ürünün kargodan geri dönme süresi tahmini 1 - 3 iş günüdür.
Sitemizden iade kodu oluşturarak gönderdiğiniz ürünlerin kargo masraflarını ödemezsiniz. İade etmek istediğiniz ürün / ürünleri, tüm aksesuarları orijinal kutusu, fatura veya irsaliyesiyle birlikte iade kodunuzun geçerli olduğu kargo firmasına ileterek ücretsiz gönderebilirsiniz (Kargo firması bilgisi iade kodu ile birlikte verilmektedir).

**Not: Yasal düzenlemeler ile ödemelerde taraf değişikliği olabilir.
Bu işlem için "bize ulaşın" sayfası üzerindeki iletişim kanallarımızdan birini kullanarak talebinizi iletebilirsiniz.

Fatura bilgilerinde, firma ismi ve vergi numarası yer alıyorsa iptal edeceğiniz sipariş için yasal zorunluluk olarak iade faturası kesmeniz gerekmektedir.
İptal edilen siparişler tekrar aktif hale getirilemez. Yeni bir sipariş oluşturmanız gerekmektedir.
Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişi iadelerinde tutarın tamamı, ödeme yapmış olduğunuz kartın bankasına tek seferde ödenir.

Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır. Bu işlem taksit sayısı kadar ay süresince devam eder.
Satın aldığınız ürünü, teslim aldıktan sonraki 14 (on dört) gün içinde siparişlerim sayfasından “Ürünü İade Et” butonuna tıklayarak belirtilen koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. 

Size sağlanan iade kodu 7 gün geçerli olacaktır. 7 gün içinde iade kodunu kullanmamanız durumunda yeni kod yaratmanız gerekmektedir.

Ürün iadesinin kabulü için ürünün orijinal kutusunda, kullanılmamış veya kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

Kişiye özel tasarım ürünlerin, tek kullanımlık ürünlerin (dijital ürünler vb.), tasarım yapılmış, tadilat yapılmış, nakışlı veya baskılı ürünlerin ve çabuk bozulan veya son kullanma tarihi geçme riski bulunan ürünlerin (pasta, cheesecake, gıda ürünleri, çiçek ürünleri vb.) iadesi kabul edilmemektedir.

Elektronik ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade edilebilmesi için ambalajının açılmamış olması gerekmektedir. Ambalajı açılmış ürünlerin garanti kapsamı dahilinde iadesinin alınabilmesi için teknik servis incelemesi gerekmektedir.
Teknik servis inceleme süresi ürünün teknik servise veya satıcıya tesliminden itibaren 1 - 30 iş günüdür.

İç giyim ürünleri, plaj kıyafetleri, çoraplar, küpe, saç aksesuarları, parfüm ve kozmetik ürünleri gibi iadesi insan sağlığı ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerin iadesinin kabul edilebilmesi için koruyucu bant paket, mühür gibi unsurlarının açılmamış olması gerekmektedir.

Ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve kaset vb.) ve basılı ürünlerde (kitap, dergi vb.) ürünün ambalajının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade kabul edilir.

Ürün veya siparişinizle alakalı herhangi bir sorun olması halinde ürünün size tesliminin ardından mevzuatta belirtilen süreler içerisinde bize şikayetinizi iletebilirsiniz. Yüksek müşteri memnuniyeti politikamız dahilinde talebinizi özenle inceleyeceğiz.


Aynı kodla birden fazla ürün iade edilemez. Her ürün için ayrı iade kodu almanız gerekmektedir ve ayrı paketlemeniz gerekmektedir.
İnternet sitemiz ya da mobil uygulamamızda yer alan ''Siparişlerim'' sekmesinden iade talebinizi başlattıktan sonra oluşturulan kargo kodu, mail ve SMS olarak da gönderilmektedir.

SMS veya mail üzerinden kargo koduna ulaşamamanız halinde halinde çağrı merkezimizi arayabilir veya kodunuzun oluştuğu günden 7 gün sonradan itibaren yeni kod oluşturabilirsiniz. 
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne göre cayma hakkı süresi ürünün size tesliminden itibaren 14 gündür.

Ürünler, iade süresi dolduktan sonra cayma hakkı dahilinde iade edilemez.

Ürün veya siparişiniz ile alakalı bir sorun olması halinde Canlı Yardım üzerinden şikayet talebi oluşturabilirsiniz.

Yüksek müşteri memnuniyeti politikamız kapsamında talebiniz ekiplerimiz tarafından özenle incelenecektir.
Ürün anlaşmalı satıcımıza ulaştıktan sonra ortalama 2 iş günü içerisinde değerlendirilecek olup ücret iadesi, iadenizin onaylanması durumunda 1 - 10 iş günü içerisinde bankanıza yapılacaktır.

Ücret iadeniz gerçekleştirildiğinde sms ve e-posta aracılığıyla bilgilendirileceksiniz.
Siparişlerinizin tahmini teslimat tarihi geçtiyse "Canlı Destek" aracılığıyla siparişinizin durumu hakkında bilgi alabilir, dilerseniz iptal talep edebilirsiniz.


Softomi